Villa Elise, Stronie Śląskie
Zdrój Wojciech w Lądku Zdrój
  1. Homepage
  2. Attraction details

Zdrój Wojciech w Lądku Zdrój

Check-in
date
Check-out
date

Zdrój Wojciech w Lądku Zdrój

„Zdrój Wojciech” to najokazalszy i najładniejszy lądecki Zakład Przyrodoleczniczy...

Uzdrowisko „Zdrój Wojciech” w Lądku Zdrój

„Zdrój Wojciech” to najokazalszy i najładniejszy lądecki Zakład Przyrodoleczniczy. Znajduje się w centralnej części Lądeckiego Zdroju, pomiędzy dwoma Parkami Zdrojowymi: Tysiąclecia Państwa Polskiego zwanym Centralnym oraz Jana Pawła II.

Uzdrowisko „Zdrój Wojciech” - historia

Zdrój Wojciech został wybudowany w 1680 roku przez Zygmunta Hoffmana właściciela części uzdrowiskowej Lądka (Hofman został pochowany w krypcie pobliskiego kościółka, obecnie kaplicy Zdrojowej) bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej. Przebudowany został w roku 1880 w neobarokowym stylu, łączy w sobie niezwykłość architektury, wysmakowaną stylistykę oraz szlachetne wykończenia wnętrz. W budynku oprócz części zabiegowej, pijalni wody mineralnej (termalnej) znajdującej się na I piętrze, gdzie można  w atmosferze relaksu delektować się smakiem lądeckich wód.

Pijalnia wody w uzdrowisku "Zdrój Wojciech" w Lądku Zdrój

Dostępne w pijalni źródła mineralne to wody siarczkowo – fluorkowe: „Zdzisław” i „Maria Skłodowska-Curie”. Wody te przedłużają młodość, poprawiają wygląd skóry oraz obniżają poziom cholesterolu. z Pijalni możemy podziwiać zabytkowy basen termalny w formie łaźni tureckiej oraz historycznye wanny do kąpieli perełkowych, w których kiedyś kąpali się wielcy tego świata, jak Marianna Orańska, Car Rosji Aleksander I czy Fryderyk II. W obiekcie znajdują się jeszcze pomieszczenia noclegowe oraz kawiarnia z restauracją. Wstęp do pijalni jest bezpłatny.

"Zdrój Wojciech" w Lądku Zdrój - pensjonat Villa Elise

Będąc w okolicy warto zatrzymać się w hotelu Villa Elise znajdującym się zaledwie 7 km od lądeckiego uzdrowiska "Zdrój Wojciech".

 

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close