Villa Elise, Stronie Śląskie
Folwark Szyfrów
  1. Homepage
  2. Attraction details

Folwark Szyfrów

Check-in
date
Check-out
date

Folwark Szyfrów

Folwark Szyfrów to niezwykła atrakcja dla miłośników przygód w każdym wieku, znajduje się w samym sercu Kotliny Kłodzkiej, spędzisz tam niezwykłe chwile i odkryjesz tajemnice Dolnego Śląska poprzez interaktywne uczestniczenie w przygodach, jakie czekają na turystów w kilku pokojach. Każdy pokój, to opowieść nawiązująca do prawdziwych wydarzeń z różnych epok. Dzięki temu, możemy przenieść się w czasie nawet o ponad 100, 200 czy 400 lat...

 

Jeśli lubisz wyzwania, pasjonują cię tajemnice i łamigłówki lub też ciekawią cię opowieści, które nigdy nie znalazły swojego zakończenia - to miejsce jest dla Ciebie i będziesz bardzo zadowony. Stary Folwark pamięta wiele niesamowitych historii z przeszłości Dolnego Śląska. Będąc tam, udasz się w niezwykłą podróż przez zakamarki kolejnych epok, poznając ich bohaterów, realia życia i tajemnicze losy. Będziesz musiał rozwiązać zagadki, których nikt dotąd nie rozwikłał. Cofniesz się np. do epoki PRL, zajrzysz do ’45 roku, odwiedzisz Dolny Śląsk w okresie wojen Napoleońskich, poznasz tajemnice Marianny Orańskiej. 

Każda z retrospekcji wciągnie Cię w świat intelektualnych zagadek, wielkich tajemnic i zadań manualnych, z którymi może sobie poradzić tylko sprawny umysł. W Folwarku zatrzyma się czas, a jego mury opowiedzą ci historie, w których brakuje rozwiązania. To właśnie będzie twoje zadanie. Dotknij wszystkiego i przemień się w element układanki. Wytęż wzrok, niech mózg wejdzie na pełne obroty, wyostrz zmysły i skup się na tym, żeby zwyciężyć. Stań oko w oko z niezrozumianym - musisz dać z siebie wszystko, bo wygrają tylko najlepsi!

W labiryncie wyzwań

Czekają na was zadania logiczne i manualne o zróżnicowanym poziomie trudności. Waszym celem jest zbieranie złotych monet za kolejne rozwiązane zagadki. A nie jest to łatwe! Ciąży nad wami klątwa i presja czasu. Rozwiązanie wszystkich zagadek i zebranie kompletu monet w najkrótszym czasie, umożliwi grę w Wielkiej Tajemnicy Folwarku Szyfrów i decydującą walkę o nagrodę główną.

* Grupa dzielona jest na drużyny, które walcząc z czasem stają w szranki o główną wygraną.

Zasady gry:

Drużyny startują w tym samym czasie.
Każda z drużyn otrzymuje 3 złote monety, które może wymienić na podpowiedzi lub zachować je, aby zdobyć przewagę nad rywalami.
Każda z drużyn otrzymuje kartę wyników, w której oznaczamy postęp i czas gry.
Za rozwiązanie wszystkich zadań w każdej z ekspozycji uczestnicy otrzymują monety. Ich ilość jest różna, uzależniona od poziomu trudności zadania.
Kolejność podejmowanych wyzwań jest dowolna – każde zadanie jest na czas i punkty (monety).
Wygrywa drużyna, która najszybciej odkryje wszystkie tajemnice Folwarku i zbierze najwięcej monet.
Wygrana drużyna może przystąpić do walki o główną wygraną i rozwiązać Wielką Tajemnicę Folwarku Szyfrów.

Działanie zespołowe, przygoda, zagadki i porywające tajemnice – mroczne, historyczne, nieodgadnione i niezwykle wciągające. Doskonała, pełna pozytywnego dreszczyku emocji zabawa, adrenalina i mnóstwo śmiechu.

Gra nie wymaga znajomości historii – ale doskonale uczy jej poprzez zabawę. To wspaniała rozrywka dla uczestników w każdym wieku. Z jej niesamowitych walorów z radością skorzystają dzieci, młodzież i dorośli. A każdy – bez wyjątku – wsiąknie w budujący napięcie scenariusz, oddając się bez reszty wyznaczonym zadaniom. Zapraszamy:

Grupy szkolne, które obok nauki działania w zespole, spędzą zdrowo czas w plenerze.
Imprezy integracyjne, podczas których grupy firmowe integrują się, doskonale się przy tym bawiąc.
Wieczory panieńskie/kawalerskie, które zagwarantują młodej parze i ich przyjaciołom niezapomniane wspomnienia.
Osoby indywidualne, minimalna grupa to 6osób.
Informacje organizacyjne

Czas gry – ok.90-120 minut, w zależności od szybkości pokonywania kolejnych etapów i wielkości grupy.
Zabawa odbywa się pod nadzorem animatora.

Koszt gry to 25 zł bilety ulgowe lub 40 zł bilety normalne ( cena za osobę)
Zabawa jest w terenie i ubiór uczestników, musi być adekwatny dopanujących warunków pogodowych.

Czynny przez cały rok. Kontakt: Ławica 24 k/Kłodzka, Telefon do rezerwacji 725 300 303.

Hotel i pensjonat w okolicy Folwarku Szyfrów

Zapraszamy wszystkich do pensjonatu Villa Elise znajdującego się zaledwie 37 km od Folwarku Szyfrów.

Jak do nas dojechać z Folwarku Szyfrów

 

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close