Villa Elise, Stronie Śląskie
Czarna Góra - Ośrodek narciarski
  1. Homepage
  2. Attraction details

Czarna Góra - Ośrodek narciarski

Check-in
date
Check-out
date

Czarna Góra - Ośrodek narciarski

Ośrodek "Czarna Góra" w Siennej k/Stronia Śląskiego to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce...

Ośrodek "Czarna Góra"  w Siennej k/Stronia Śląskiego to położony w Masywie Śnieżnika najnowocześniejszy kompleks wyciągów i tras zjazdowych w Polsce, wybudowany według najlepszych alpejskich standardów. Łączna długość tras narciarskich, o różnej skali trudności, to przeszło 10 km., w większości sztucznie dośnieżana. Do dyspozycji narciarzy są 3 koleje linowe (w tym 4 i 6-cio osobowe) i 8 wyciągów narciarskich i tras zjazdowych o długości od 100 m do 1600 m. Przy ośrodku znajduje się parking na ponad 1000 samochodów i liczne punkty gastronomiczne.  Latem przybywają tu entuzjaści wędrówek, rowerzyści, w tym amatorzy extremalnych wrażeń jak downhill i paragliding, a przede wszystkim ludzie spragnieni wspaniałych widoków i kontaktów z dziką przyrodą. Główną atrakcją Ośrodka zarówno latem jak i zimą jest przejażdżka koleją linową "Luxtorpeda" o długości 1367 m, do górnej stacji kolei linowej skąd dale można wejść już pieszo na  szczyt Czarnej Góry (1205 m.n.p.m). gdzie znajduje się drewniana 15 m. wieża widokowa, na którą wstęp jest bezpłatny. Z Czarnej Góry można dotrzeć czerwonym szlakiem turystycznym do Schroniska "Na Śnieżniku" skąd dalej szlakiem turystycznym zielonym można dotrzeć na szczyt Śnieżnika (1425 m.n.p.m). Z przeł. "Żmijowa Polana" poniżej Czarnej Góry prowadzi do schroniska ratrakowany szlak narciarstwa biegowego.
 Odwiedzając kompleks Czarna Góra wiosną można na żywo oglądać Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. W ośrodku znajduje się wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi, najdłuższa w Polsce kolejka grawitacyjna tzn, "Czarna Żmija"
Na stronie ośrodka w dziale "warunki pogodowe" można na bieżąco sprawdzić odczyty warunków atmosferycznych ze stacji meteo umieszczonej na górnej stacji kolei linowej, jest to ważne szczególnie zimą kiedy planujemy wycieczki na nartach biegowych lub pieszo wybierając się w kierunku Śnieżnika.

Mapa tras narciarskich - poniżej, w galerii zdjęć

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close