Międzygórze i Wodospad Wilczki
Malownicze miasteczko położenie w bezpośrednim otoczeniu lasów i górskich potoków, na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego doskonale komponuje się z wyjątkową zabudową pensjonatową w stylu norweskim i tyrolskim z XIX i XX wieku. Położenie Międzygórza w górach, w głębi doliny spowodowało, że osadnictwo dotarło tutaj stosunkowo późno, wieś rozwijała się głównie dzięki przemysłowi drzewnemu i rzemiosłu. Prawdziwy rozwój turystyki rozpoczął się pod koniec XIX wieku, kiedy to tereny te zakupiła królewna Marianna Orańska, żona księcia pruskiego Albrechta Hohenzollerna. Wtedy powstały dla pierwszych letników drewniane domy gościnne, gospoda, urządzono stawy, gdzie hodowano pstrągi. Można było wynająć przewodnika na Śnieżnik a nawet tragarzy i lektykę. Przystąpiono także do zagospodarowania wodospadu Wilczki, wybudowano schronisko na Hali Pod Śnieżnikiem oraz 33 m. wieżę na szczycie Śnieżnika (1425 m.n.p.m). Te wszystkie działania spowodowały, że Międzygórze zaczęło się rozwijać i było coraz liczniej odwiedzane przez turystów oraz kuracjuszy. Organizowano tutaj pierwsze bezpłatne kursy narciarstwa zjazdowego oraz zawody w zjeździe ze Śnieżnika na saniach rogatych. W latach 90. XX wieku wieś zaczęła podupadać. Obecnie Międzygórze zaczyna wychodzić na prostą, coraz więcej się inwestuje, stare, piękne XIX wieczne budynki są odnawiane, liczne szlaki turystyczne w pobliżu Międzygórza zachęcają turystów do wędrówek po Masywie Śnieżnika. Można tutaj zimą jeździć na nartach biegowych, wędrować na rakietach śnieżnych a latem jeździć na rowerach górskich. Zdecydowanie warto odwiedzić tą piękną, położoną wśród wzgórz miejscowość turystyczną.
Wodospad Wilczki
Wodospad Wilczki w Międzygórzu to największy wodospad w Masywie Śnieżnika i drugi co do wysokości w całych Sudetach. Znajduje się tuż przy wjeździe do centrum Międzygórza, obok parkingu przy ulicy Wojska Polskiego (poniżej Domu Nad Wodospadem). Wodospad Wilczki powstał na linii uskoku tektonicznego, gdzie rzeka Wilczka spada z 20 metrów do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem ograniczonym pionowymi skałami wysokimi nawet na 27 m. Do 1997 roku Wodospad Wilczki był jeszcze wyższy i liczył 27 metrów wysokości. Wielka powódź zniszczyła wówczas sztucznie wykonany próg, który nie został później odtworzony.
Wodospad od 1958 roku objęty jest ochroną jako rezerwat przyrody "Wodospad Wilczki", teren przystosowano dla turystów, powstał mostek, ścieżki i barierki wokół punktów widokowych dla bezpieczeństwa. Dawniej wodospad nazywany był Wodogrzmotami Żeromskiego. Nazwa ta została jednak całkowicie wyparta na rzecz Wodospadu Wilczki. Poniżej wodospadu znajduje się tama przeciwpowodziowa wybudowana na początku XX wieku, którą można także zwiedzić. Ma 30 m. wysokości i 100 m. długości.
Wodospad Wilczki w Międzygórzu leży na czerwonym Głównym Szlaku Sudeckim, którym dojdziemy do Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej oraz do Ogrodu Bajek, który jest doskonałą atrakcją nie tylko dla dzieci ale też dla dorosłych.
Międzygórze i Wodospad Wilczki - hotel Villa Elise
Zwiedzając tak piękne miejsca jak Międzygórze i Wodospad Wilczki warto zatrzymac się w pensjonacie Villa Elise znajdującym się zaledwie 30 km od tych miejsc.