Villa Elise, Stronie Śląskie
Muzeum Minerałów
  1. Homepage
  2. Attraction details

Muzeum Minerałów

Check-in
date
Check-out
date

Muzeum Minerałów

Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim – prywatne muzeum w Stroniu Śląskim, jest przedsięwzięciem rodziny Kluzów. Zlokalizowana jest przy głównej drodze prowadzącej do Jaskini Niedźwiedziej i Czarnej Góry, w samym centrum Stronia Śląskiego.

Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim – prywatne muzeum z siedzibą w Stroniu Śląskim. Placówka jest przedsięwzięciem rodziny Kluzów. Zlokalizowana jest przy głównej drodze prowadzącej do Jaskini Niedźwiedziej i Czarnej Góry, w samym centrum Stronia Śląskiego.
W ramach muzealnej wystawy prezentowana jest kolekcja minerałów oraz przedmioty z nich wykonane (m.in. szachy). Zobaczyć tam  można ciekawą ekspozycję minerałów z całego świata, m.in. aragonit, jaspis, agaty, różę pustyni różnokolorowe odmiany kwarcu, takie jak ametyst, kryształ górski, morion i wiele innych. Przy muzeum działa punkt sprzedaży. W Sklepie Firmowym Muzeum znajdziecie bogate i atrakcyjne wyroby z przepięknych minerałów pochodzących z Polski i ze świata. Są to m.in.: breloki, wisiorki, naszyjniki, drzewka szczęścia, zegary, lampy oraz galanterie zdobioną kamieniami półszlachetnymi. Przejeżdżając lub przechodząc w okolicy warto odwiedzić to miejsce.

MUZEUM KAMIENI I MINERAŁÓW w Stroniu Śląskim
ul. Kościuszki 40 A, 57-550 Stronie Śląskie
tel. +48 667 741 755; +48 667 601 055;

Muzeum czynne jest codziennie od 10.00 do 18.00
z wyjątkiem poniedziałków i czwartków (w okresie wakacyjnym Muzeum czynne codziennie )
Bilety: ulgowy 2 zł, normalny 3 zł.

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close