Villa Elise, Stronie Śląskie
Twierdza w Kłodzku

Twierdza w Kłodzku

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Twierdza w Kłodzku

Twierdza Kłodzka położona jest na Górze Fortecznej w centrum Kłodzka, skąd podziwiać można przepiękną panoramę okolicznych gór...

Twierdza Główna położona jest na Górze Fortecznej (369 m n.p.m) w centrum Kłodzka na powierzchni ponad 30 ha.
Jest to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska. Z jej wyższych partii można podziwiać przepiękną panoramę miasta i okolicznych gór, wewnątrz – zobaczyć dobrze zachowane ślady kultury militarnej i wystawy poświęcone historii tego miejsca, a w podziemnych labiryntach – poczuć klimat dawnego żołnierskiego życia.
Historia kłodzkiej twierdzy rozpoczyna się w chwili powstania średniowiecznego drewnianego warownego grodu w X wieku, przebudowanego na murowany mieszkalno-obronny zamek władców Kłodzka aż do nowoczesnego systemu fortyfikacyjnego zaprojektowanego zgodnie z najnowszymi, jak na XVII i XVIII wiek, wymaganiami sztuki wojennej. Do zwiedzania udostępniono ją dopiero w 1960 roku, wtedy też została oficjalnie uznana za zabytek. Obecnie Twierdza Kłodzko jest wyjątkowym zabytkiem nowożytnej architektury militarnej, wciąż jeszcze pełnym tajemnic. Rezerwacja telefoniczna:

Telefon.: 74 867 34 68, .

Kłodzko, ul. Grodzisko 1.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij