Villa Elise, Stronie Śląskie

Czarna Góra

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Czarna Góra

Na sportowo w Czarnej Górze

Znajdujemy się w Kotlinie Kłodzkiej, czyli w Sudetach Środkowych na Dolnym Śląsku. To jedna z najpiękniejszych krain geograficznych, i to być może w całej Polsce. Otoczeni jesteśmy m.in. przez Góry Bardzkie, Stołowe, Złote i Masyw Śnieżka. A jeśli wspominamy Masyw Śnieżnika, to nie możemy pominąć Czarnej Góry. Góra ta wygląda odważnie, okazale i przyjaźnie. Znajduje się 1205 m. n.p.m. i przyciąga turystów przez cały rok

Czarna Góra ma akredytację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej

Mieszkańcy lubią mówić, że to ich alpejskie szlaki, ale rzeczywiście tutejszy kompleks wyciągów i tras zjazdowych jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce i jako jeden z niewielu ośrodków w Polsce spełnia wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Łącznie 14 km tras, oczywiście dla tych bardziej i mniej wprawionych. Chętni korzystają z trzech kolei liniowych oraz ośmiu wyciągów narciarskich, w tym nowoczesna całoroczna, sześcioosobowa kolej linowa LuxTorpeda (1367 m), z podgrzewanymi kanapami i żółtymi osłonami przeciwwietrznymi. Porusza się 6 m/s, a cały wjazd na Czarną Górę trwa 3 minuty i 40 sekund.

Co godzinę na szczyt może wjechać 3000 osób. Większość tras jest oświetlona. Można więc szusować w nocy.

Śnieg, nawet gdy zima jest mało mroźna

Na Czarnej Górze system naśnieżania jest zmodernizowany. Służy do tego łącznie 35 lanc i ponad 60 armat śnieżnych. W 100 godzin można pokryć stoki 50 cm warstwą śniegu.

Na Czarnej Górze nauczysz się jeździć na nartach

Początkujący narciarze mają do dyspozycji 100 trenerów i cztery polany szkoleniowe, też dla najmłodszych, z czterema wyciągami taśmowymi. Bezpieczne, ponieważ oddzielone od reszty stoków.

I jeszcze: snowpark dla początkujących, najdłuższa w Polsce zjeżdżalnia grawitacyjna "Czarna Żmija" (tor saneczkowy o długości 950m), poduszka do bezpiecznego lądowania dla freestylowców, stok dla saneczkarzy, tubing (zimowy tor pontonowy), slalom z możliwością pomiaru czasu.

Bezpiecznie zostawisz samochód

Parking na 1500 samochodów często jest pełny, a okoliczne miejsca noclegowe, jak np. Villa Elise z uśmiechem czekają na sportowych amatorów.

Przy stoku jest również wypożyczalnia i nowoczesny serwis nart oraz snowboardów wraz z przechowalnią sprzętu.

Atrakcje wokół Czarnej Góry

Jadąc kolejką "Luxtorpeda" do górnej stacji kolei linowej, warto wejść na sam szczyt Czarnej Góry, gdzie znajduje się drewniana 15-metrowa wieża widokowa. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

Czerwony szlak prowadzi do schroniska "Na Śnieżniku", a kontynuując wędrówkę zielonym szlakiem dojdziemy na szczyt Śnieżnika (1425 m n.p.m). Będąc w Kotlinie Kłodzkiej Czarna Góra często bywa mylona ze Śnieżnikiem. Przyglądają się więc szczytom, zwróćcie na to szczególną uwagę.

Na Masyw Śnieżnika można też przyjechać z biegówkami. Tutaj dobrze wtedy wybrać się do przełęczy Żmijowa Polana, poniżej Czarnej Góry, gdzie do schroniska ratrakowany szlak narciarstwa biegowego.

Co robić latem na Czarnej Górze?

Latem narty zamieniamy na rowery, przyjeżdżają tu też extremalni cykliści, łatwo znajdziemy dobre miejsce na downhill i paragliding.

Piesze wycieczki nie wychodzą z mody, a dzika przyroda zaprasza nieustająco

Odwiedzając kompleks Czarna Góra wiosną można na żywo oglądać Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. W ośrodku znajduje się wspaniała atrakcja dla rodzin z dziećmi, czyli wspomniana już najdłuższa w Polsce kolejka grawitacyjna - “Czarna Żmija".

Co warto wiedzieć o Czarnej Górze, w wygodnym skrócie:

Czarna Góra S.A.

Sienna 11, 57-550 Stronie Śląskie

Tel: 74 8141245

 • Ilość tras: 12
 • Długość tras: ponad 14000 m
 • Ilość wyciągów: 13 (3 koleje linowe, 7 wyciągów narciarskich, 3 taśmy bieżne)
 • Maksymalne przewyższenie tras: 379 m
 • Kompleks wybudowany według najlepszych alpejskich standardów, jeden z niewielu ośrodków w Polsce spełniających wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS)
 • Profesjonalnie przygotowane stoki, zróżnicowanie terenów zjazdowych, trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.
 • Elastyczny system biletów, jedna karta magnetyczna na wszystkie wyciągi.
 • Karnet BLACCARD obsługujący SKI REGION ŚNIEŻNIK (ośrodek Czarna Góra, stacja narciarska KAMIENICA oraz stacja w Lądku Zdroju)
 • Wiele atrakcji dla najmłodszych – 3 funparki z taśmami bieżnymi, snowtubing
 • Najdłuższa w Polsce (950 m) zjeżdżalnia grawitacyjna (alpin coaster) ”Czarna Żmija”
 • Jazdy wieczorne Szkoły narciarskie, wypożyczalnie i serwis Bezpłatne parkingi (1500 miejsc parkingowych), gastronomia, noclegi

 

Hotel w Czarnej Górze? Sprawdź atrakcje sportowe w okolicy

Pensjonat Villa Elise w Czarnej Górze jest odwiedzany przez cały rok. Rzesze turystów nadciągają z całego kraju w te malownicze miejsce. Część z nich spędza ten czas aktywnie, a niektórzy cieszą się wspaniałym widokiem gór.

Miejsce to jest idealnym pomysłem na wyjazd, szczególnie dla osób, które pragną nauczyć się jeździć na łyżwach. Na Czarnej Górze śnieg zalega nawet w czasie ciepłych dni, gdyż funkcjonuje tam nowoczesny system zaśnieżania. 50 centymetrową warstwę śniegu można otrzymać bardzo szybko, gdyż wykorzystywane jest aż 60 armat śnieżnych, które są w stanie zapewnić taką grubą warstwę puchu raptem w przeciągu 100 godzin. Dlatego też, w te okolice tłumnie przyjeżdżają miłośnicy sportów zimowych. Osoby, które pragną nauczyć się jeździć na nartach, mają do dyspozycji aż 100 trenerów, którzy przekażą podstawową wiedzę na ten temat. Przygotowane są także wyciągi taśmowe, zarówno dla najmłodszych członków rodziny, jak i tych dorosłych.

Czarna Góra słynie także z najdłuższego w Polsce toru saneczkowego, który nazywa się ,,Czarna Żmija" i ma długość aż 950 metrów.

Pensjonat w Czarnej Górze? Co można tam zobaczyć?

Dla miłośników sportu przeznaczone są narty czy inne sporty zimowe. Jednak niektórzy wolą zwiedzać i podziwiać.

Co zatem warto zobaczyć w Czarnej Górze? Kolejka o nazwie ,,Luxtorpeda" może dowieźć turystów na górną stację kolei linowej. Stamtąd warto jest wejść na szczyt góry. Widok na pewno spodoba się wszystkim zwiedzającym, gdyż na szczycie znajduje się 15 metrowa wieża widokowa. Co więcej, wstęp tam jest całkowicie bezpłatny. Zwiedzający, którzy odwiedzają Czarną Górę w okresie letnim, korzystają z rowerów i udają się na długie wycieczki. O miejsca parkingowe również nie trzeba się martwić, gdyż dostępne jest około 1500 miejsc, dlatego też nie jest problemem pozostawienie auta. Dla maluchów idealne są kolejki, to fakt. Wspomniany tor saneczkowy również będzie wspaniałą zabawą. Jednymi z największych atrakcji na tym terenie są 3 funparki z taśmami bieżnymi.

Pensjonat Czarna Góra

Aby zarezerwować miejsce w hotelu wystarczy kontaktować się telefonicznie lub skorzystać z rezerwacji on-lne. Klienci, którzy zdecydują się odwiedzić hotel mogą liczyć na bezpłatny parking, wypożyczalnie sprzętu i świetną kuchnię. Plusem jest także fakt, że za pomocą jednego biletu, można korzystać ze wszystkich atrakcji.

Czarna Góra to idealny pomysł na wyjazd rodzinny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą pensjonatu i rezerwacji miejsc. 12 tras o łącznej długości 14 000 metrów, wspaniałe atrakcje i piękne widoki gwarantują udaną zabawę dla całej rodziny, zarówno w okresie letnim, jak i zimą.

Jak do nas dojechać z Czarnej Góry?

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij