Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Strona główna
  2. Przewodnik
  3. Narty - Czarna Góra

Narty - Czarna Góra

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Narty - Czarna Góra

Stronie Śląskie to popularna destynacja – zarówno na letni jak i zimowy wypoczynek. Nie tylko mieszkańcy województwa dolnośląskiego chętnie korzystają z atrakcji Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. W sezonie letnim czekają na nich niezliczone trasy górskie, w sezonie zimowym dodatkowo amatorów białego szaleństwa czekają świetnie przygotowane trasy narciarskie. Gdzie można szusować zimą w rejonie Stronia Śląskiego? Jak wyglądają trasy i jakich udogodnień można się spodziewać? Zapraszam do zapoznania się z artykułem.

Stronie Śląskie - narty

Dwa główne ośrodki narciarskie w regionie Stronia Śląskiego to Kamienica oraz Czarna Góra.

Kamienica to ośrodek mniejszy, na którym narciarz skorzysta z 4 dostępnych tras, w tym 3 łatwych i jednej trudnej. Wszystkie trasy posiadają system sztucznego naśnieżania, wspomagający produkcję białego puchu. Najdłuższe trasy - o długości 450 i 400 metrów posiadają dodatkowo oświetlenie pozwalające na organizację jazd nocnych. Aktualną pogodę można sprawdzić na bieżąco na stronie ośrodka, a widok z kamer online pozwala na żywo sprawdzić warunki panujące na stoku.

Czarna Góra - narty

Czarna Góra to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, dlatego na jego infrastrukturze, trasach i skupię wyciągach skupię najwięcej uwagi. Czarna Góra dysponuje najdłuższymi trasami narciarskimi w rejonie ziemi kłodzkiej. Duże zróżnicowanie tras o łącznej długości ponad 10 km, 3 kolejki linowe, 7 wyciągów talerzykowych oraz taśmy dla początkujących to nie wszystkie możliwości ośrodka. Co jeszcze może pozytywnie zaskoczyć narciarzy?

Czarna Góra – trasy narciarskie

Trasy narciarskie na Czarnej Górze to 10 km zjazdu dla narciarzy. Dodatkowo komunikację zapewniają 2 leśne łączniki. Nie będzie trudno znaleźć trasy odpowiedniej dla swojego poziomu jazdy- ośrodek bowiem jest bardzo zróżnicowany względem poziomów tras- począwszy od tras idealnych do nauki jazdy, poprzez takie, które pomogą w doskonaleniu umiejętności, aż do tras z homologacją FIS. Główne trasy ośrodka posiadają oświetlenie umożliwiające jazdy nocne. Dodatkowe naśnieżanie jest dostępne na większości tras narciarskich na Czarnej Górze, co pozwala na otwarcie ośrodka nawet w przypadku trudnych warunków pogodowych.

Czarna Góra - wyciągi

Na wszystkich trasach funkcjonują odpowiednio przystosowane do ruchu narciarskiego wyciągi. Łączna przepustowość to około 12 000 osób na godzinę. Narciarze korzystać mogą z nowoczesnych kolei - 6 osobowej (podgrzewane siedzenia i osłona od wiatru), dwóch czteroosobowych oraz 6 nowoczesnych wyciągów krzesełkowych. Dla najmłodszych przygotowane zostały taśmy na stokach odpowiednich do nauki jazdy. Odpowiednia przepustowość, długie trasy i zróżnicowanie sprawiają, że na Czarnej Górze większość czasu spędza się na stoku, a nie w kolejkach.

Czarna Góra - wypożyczalnia sprzętu

Na miejscu bez problemu można wypożyczyć profesjonalny sprzęt do jazdy i nie tylko. W ofercie wypożyczalni chętni znajdą nie tylko narty, kije, kaski, ale także deski snowboardowe, skitury, sanki, czy rakiety śnieżne. Sprzęt można wypożyczyć także online. Same sprzęty to nie tylko optymalna cena, ale też wysoka jakość produktów, która maksymalizuje komfort jazdy. Narciarze i snowboardziści posiadający własny sprzęt, który wymaga serwisu mogą skorzystać na miejscu z przeglądu, naostrzenia, czy naprawy.

Czarna Góra - narciarska szkoła jazdy

Oferta szkoleniowa skierowana jest nie tylko dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Każdy, kto chciałby podszkolić swoje umiejętności- indywidualnie, w parze czy w grupie- znajdzie taką możliwość. Profesjonalni instruktorzy- zarówno nart i snowboardu gotowi są, aby wspólnie spędzić czas na stoku i przekazać maksimum wiedzy. Bezstresowa atmosfera, atrakcyjna cena i doświadczenie to najważniejsze cechy charakterystyczne oferty szkoleniowej. Instruktorzy mają także doświadczenie w pracy z dziećmi, bez obaw można znaleźć ofertę odpowiednią nawet dla najmłodszych amatorów narciarstwa.

Czarna Góra - warunki pogodowe

Warunki pogodowe - zarówno jeśli chodzi o temperaturę, opady i wiatr są aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej. Kamery online oferują podgląd na żywo – 24 godziny na dobę.

Czarna Góra - dla kogo to odpowiedni kierunek?

Czarna Góra to miejsce do uprawienia białego szaleństwa odpowiednie dla każdego. Dlaczego? Powód jest prosty, a właściwie jest ich wiele- dobrze utrzymane, oświetlone i naśnieżane trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, duża przepustowość wyciągów, bogata oferta szkoleniowa, elastyczny cennik biletów (dostępne także online), bezpłatny parking dla każdego, jeden karnet na wszystkie wyciągi, czy możliwość wypożyczenia sprzętu. Warto przekonać się samemu!

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij