Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Strona główna
  2. Jak spędzić czas z dzieckiem w górach

Jak spędzić czas z dzieckiem w górach

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Jak spędzić czas z dzieckiem w górach

12 kwietnia 2021

Dzieci i góry – czy to dobre połączenie? Oczywiście! Pod warunkiem, że zamiast nużących maluchy wędrówek, zaproponujesz im ciekawe atrakcje.

„Daleko jeszcze?”, „Chce mi się jeść!”, „Bolą mnie nogi, dalej nie pójdę!” - znacie te hasła? Koniec z nudnymi pieszymi wędrówkami dla naszych milusińskich. Kotlina Kłodzka oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych turystów, po których usłyszysz „Chcę jeszcze raz!”.

Dzieci i kilometrowe wędrówki szlakami to nie najlepsze połączenie. Nie dość, że dzieci dość szybko poczują się zmęczone, to zwyczajnie mogą się znudzić kilkugodzinnym, jednostajnym chodzeniem. Kotlina Kłodzka na szczęście obfituje w wiele atrakcji, które urozmaicą czas naszym pociechom.

Międzygórze z dzieckiem

Urokliwe Międzygórze (ok. 30 km od Villi Elise) z alpejską zabudową i wodospadem Wilczki (22 m wysokości) proponuje wizytę w Ogrodzie Bajek. Powstał on w latach 20. ubiegłego wieku z inicjatywy Izydora Kristiena. W ogrodzie oprócz wielu okazów ozdobnych i górskich gatunków roślin, znajdują się baśniowe figurki, domki, altanki. Wszystko wykonane jest przede wszystkim z korzeni i konarów drzew a także kamieni. Ogród Bajek znajduje się zaledwie 30 minut od centrum Międzygórza.

Czarna Żmija - zjeżdzalnia grawitacyjna dla dzieci i dorosłych

Czarna Żmija – choć jej nazwa brzmi dość przerażająco, to jest ona źródłem świetnej zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mowa o zjeżdżalni grawitacyjnej, czyli alpine coasterze, który znajduje się w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej (ok. 5 km od Villi Elise). To niemal kilometr jazdy w dół z prędkością do 40 km/h po licznych zakrętach, 3 pętlach i wiadukcie nad potokiem. Jadąc wolno można będzie podziwiać piękne widoki, ale kto by używał hamulca... Będąc w Siennej można również wjechać kolejką krzesełkową na szczyt Czarnej Góry (1205 m n.p.m.)

Cała Europa w jednym miejscu - Minieuroland

Spacer po Europie? Czemu nie. Minieuroland w Kłodzku (ok. 41 km od Villi Elise) to świetny pomysł by pokazać dzieciom najciekawsze zabytki świata a także regionu w jednym miejscu. Na terenie 2 ha znajduje się ponad 40 ręcznie wykonanych makiet wielu słynnych budowli. Wizyta w Minieurolandzie będzie na pewno okazją do zdjęć z Nowego Jorku, Paryża, Londynu czy innych pięknych miejsc.

Wycieczka rowerowa z dzieckiem

A może rowery? Wędrówkę szlakami z naszymi pociechami warto zamienić na wycieczkę rowerową po niewymagającej trasie. Kotlina Kłodzka to setki kilometrów tras dla miłośników dwóch kółek. Warto jednak dowiedzieć się, która z nich będzie najlepsza na wypad z dziećmi. Wycieczka rowerowa połączona z piknikiem to będzie coś.

Poszukiwanie złota - niezapomniana przygoda dla dzieci i dorosłych

Dzieci uwielbiają przygody. Jedną z nich może być poszukiwanie złota. W oddalonym od Villi Elise o ok. 25 km Złotym Stoku znajduje się Kopalnia Złota, w której zwiedzimy podziemne szyby, przepłyniemy się podziemną rzeką, przejdziemy prawdziwą kopalnianą kolejką. Na najmłodszych czeka jeszcze jedna atrakcja – płukanie złota za pomocą specjalnych mis.

Park linowy

A może zabawa w Tarzana? Park linowy w Kletnie będzie do tego idealnym miejscem. W Kotlinie Kłodzkiej tego typu atrakcje znajdziemy w Kletnie (ok. 5 km od Villi Elise), Kłodzku (ok. 35 km od Villi Elsie), Złotym Stoku (ok. 25 km od Villi Elsie) czy Kudowie-Zdroju (ok. 65 km od Villi Elise). To świetna zabawa nie tylko dla dzieci ale również ich rodziców.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij