Villa Elise, Stronie Śląskie
Zdrój Wojciech w Lądku Zdrój
  1. Hauptseite
  2. Details zu Attraktionen

Zdrój Wojciech w Lądku Zdrój

Ankunftsdatum
Abreisedatum

Zdrój Wojciech w Lądku Zdrój

„Zdrój Wojciech” to najokazalszy i najładniejszy lądecki Zakład Przyrodoleczniczy...

Uzdrowisko „Zdrój Wojciech” w Lądku Zdrój

„Zdrój Wojciech” to najokazalszy i najładniejszy lądecki Zakład Przyrodoleczniczy. Znajduje się w centralnej części Lądeckiego Zdroju, pomiędzy dwoma Parkami Zdrojowymi: Tysiąclecia Państwa Polskiego zwanym Centralnym oraz Jana Pawła II.

Uzdrowisko „Zdrój Wojciech” - historia

Zdrój Wojciech został wybudowany w 1680 roku przez Zygmunta Hoffmana właściciela części uzdrowiskowej Lądka (Hofman został pochowany w krypcie pobliskiego kościółka, obecnie kaplicy Zdrojowej) bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej. Przebudowany został w roku 1880 w neobarokowym stylu, łączy w sobie niezwykłość architektury, wysmakowaną stylistykę oraz szlachetne wykończenia wnętrz. W budynku oprócz części zabiegowej, pijalni wody mineralnej (termalnej) znajdującej się na I piętrze, gdzie można  w atmosferze relaksu delektować się smakiem lądeckich wód.

Pijalnia wody w uzdrowisku "Zdrój Wojciech" w Lądku Zdrój

Dostępne w pijalni źródła mineralne to wody siarczkowo – fluorkowe: „Zdzisław” i „Maria Skłodowska-Curie”. Wody te przedłużają młodość, poprawiają wygląd skóry oraz obniżają poziom cholesterolu. z Pijalni możemy podziwiać zabytkowy basen termalny w formie łaźni tureckiej oraz historycznye wanny do kąpieli perełkowych, w których kiedyś kąpali się wielcy tego świata, jak Marianna Orańska, Car Rosji Aleksander I czy Fryderyk II. W obiekcie znajdują się jeszcze pomieszczenia noclegowe oraz kawiarnia z restauracją. Wstęp do pijalni jest bezpłatny.

"Zdrój Wojciech" w Lądku Zdrój - pensjonat Villa Elise

Będąc w okolicy warto zatrzymać się w hotelu Villa Elise znajdującym się zaledwie 7 km od lądeckiego uzdrowiska "Zdrój Wojciech".

 

Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen