Villa Elise, Stronie Śląskie
Zalew w Starej Morawie
  1. Hauptseite
  2. Details zu Attraktionen

Zalew w Starej Morawie

Ankunftsdatum
Abreisedatum

Zalew w Starej Morawie

Zalew w Starej Morawie umiejscowiony jest przy zboczu góry Krzyżnik w Masywie Śnieżnika, około 3 km od centum Stronia Śląskiego, 6 km od Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie i 8 km od Ośrodka narciarskiego "Czarna Góra" w Siennej.

Zalew w Starej Morawie umiejscowiony jest przy zboczu góry Krzyżnik w Masywie Śnieżnika, około 3 km od centum Stronia Śląskiego, 6 km od Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie i 8 km od Ośrodka narciarskiego "Czarna Góra" w Siennej. Jest to pięknie połozony zbiornik rekreacyjny o powierzchni 5,5 ha. Cały obiekt jest ogrodzony i jest miejscem szczególnie atrakcyjnym w lecie. Strzeżone kąpielisko z piaszczystą plażą, molo z wieżą widokową oraz specjalnie przygotowana przystań z wypożyczalnią sprzetów wodnych, powoduje, że można spędzić tu atywnie większą część dnia.
Kompleks wyposażony jest w dwa boiska do gier zespołowych (koszykówka, siatkówka, piłka), z trybuną dla widowni, placem zabaw dla dzieci oraz ścianką wspinaczkową. W dalszej części ulokowane są zewnętrzne szachy i stół do tenisa stołowego. Dla najmłodszych przygotowany jest brodzik.  W oddalonej części zalewu istnieje również możliwość wędkowania. 
W połudnowo - zachodniej częsci kompleksu znajduje się pole biwakowe i kempingowe z otwartą kuchnią turystyczną i węzłem higieniczno - sanitarnym.
Zalew w Starej Morawie to jeden z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w Polsce (około 525 m n.p.m.). 

Zalew w Starej Morawie - USŁUGI I OFERTA:

Zbiornik rekreacyjny w Starej Morawie zawiera: 
- kąpielisko, 
- brodzik, 
- plaża piaszczysta,
- molo, pomosty, wieża widokowa,
- możliwość wędkowania.
 
Zalew w Starej Morawie - Cennik biletów wstępu:
Osoby dorosłe - 6,00 zł
Dzieci i młodzież do 18 roku życia - 4,00 zł
Wejścia grupowe (grupa licząca min 15 osób) - 20 % zniżki od ceny podstawowej biletu
 
Do bezpłatnego wstępu uprawnione są:
dzieci do lat 4
dzieci i młodzież szkolna z Gminy Stronie Śląskie do 18 roku życia (szkoła podstawowa, gimnazjalna i ponadgimnazjalna) za okazaniem legitymacji szkolnej lub dowodu tożsamości).

Cennik Wypożyczalni sprzętu pływającego w Zalewie w Starej Morawie:

Rower wodny:
2-3 osobowy - 15,00 zł/h
4-osobowy - 18 zł/h
6-osobowy - 30,00 zł/h

Kajak:
1-osobowy - 8,00 zł/h
2-osobowy - 12,00 zł/h
Łódź wiosłowa - 12,00 zł/ h

 

Hotel i pensjonat Villa Elise w okolicy Zalewu w Starej Morawie

Będąc w okolicy warto zatrzymać się z pensjonacie Villa Elise znajdującym się zaledwie 4,4 km od prensjonatu Villa Elise

Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen