Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Villa Elise - jak do nas dojechać

Villa Elise - jak do nas dojechać

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Villa Elise - jak do nas dojechać

06 kwietnia 2021

Pandemia koronawirusa mocno ogranicza ruch turystyczny, zwłaszcza zagraniczne wyjazdy. Testy, zaświadczenia odnośnie szczepień, kwarantanna czy planowany paszport sanitarny z pewnością przez jeszcze jakiś czas utrudniać będę turystom podróże za granicę. Dlatego warto skierować swoje plany na pobyty krajowe. Świetnym wyborem będzie Kotlina Kłodzka, która jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą kraju.

Jak najlepiej dojechać do Villi Elise?

Samochód:

Podróż samochodem to z pewnością wygoda i możliwość zwiedzenia po drodze ciekawych miejsc. Stronie Śląskie znajduje się nieco na uboczu od głównych dróg, ale dojazd do niego nie jest kłopotem. Jadąc od Wrocławia drogą krajową DK 8 dojedziemy do Ząbkowic Śląskich, gdzie należy odbić na drogę nr 382. Dojedziemy nią do Kamieńca Ząbkowickiego, z którego drogą nr 390 należy kierować się do Złotego Stoku i dalej do Lądka-Zdroju. W Lądku skręcamy na drogę nr 392 i jedziemy nią prosto do Stronia Śląskiego. Kto woli jednak jazdę główną drogą, ten z pewnością wybierze przejazd przez Kłodzko. Tam należy skręcić na drogę krajową nr 33 a w miejscowości Żelazno odbić na drogę 392. Krajową 33 można także dojechać do Bystrzycy Kłodzkiej, w której odbijamy na drogę 392. To opcja dla tych, którzy lubią górskie widoki bowiem przejechać trzeba przez Czarną Górę. Jadąc od Opola drogą krajową DK 46 w Złotym Stoku możemy odbić na drogę nr 390, która prowadzi do Lądka-Zdroju. Stamtąd do Stronia droga już prosta. Z kolei jadąc z kierunku Wałbrzycha najlepiej trzymać się drogi wojewódzkiej 381. W Kłodzku wjeżdżamy na obwodnicę i drogą krajową DK 33 dojeżdżamy do Żelazna, gdzie skręcamy w wojewódzką 392.

Autobus:

Autobusem do Stronia Śląskiego dojedziemy bezpośrednio z Wrocławia. Codziennie na linii Wrocław-Stornie Śląskie kursują autobusy firmy Beskid. W sezonie wakacyjnym nie brakuje połączeń obsługiwanych przez PKS Kłodzko oraz Polbus. Jadąc z innych kierunków należy przesiąść się w Kłodzku skąd dojeżdżają lokalne autobusy do Stronia Śląskiego. Także w Złotym Stoku złapiemy autobus do Stronia.

Pociąg:

Niestety do Stronia Śląskiego nie dojedziemy bezpośrednio pociągiem. Najlepiej koleją dojechać do Kłodzka, gdzie trzeba będzie przesiąść się na autobus.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij