Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Majówka w Villi Elise

Majówka w Villi Elise

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Majówka w Villi Elise

29 kwietnia 2021

Majówka – czas relaksu i błogiego odpoczynku. Początek maja spędzony w górach? Czemu nie!

W czasach słusznie minionych Majówka to tradycyjny, obowiązkowy pochód pierwszomajowy z koniecznością wysłuchania przemówień partyjnych towarzyszy. O 3 Maja można było zapomnieć. Święto Konstytucji 3 Maja przywrócono w 1990 r. Oczywiście 1 Maja, jako Święto Pracy, pozostał dniem wolnym od rzeczonej pracy a w dodatku uwolniono go od politycznej etykiety, która przez dziesięciolecia zatruwała życie milionom Polaków. W ten sposób transformacja przyniosła nam długi weekend, który ochoczo wykorzystujemy na przeróżne aktywności. Aby wypełnić lukę pomiędzy 1 a 3 maja, w 2004 r. dołożono Dzień Flagi RP, który przypada na 2 maja. Nie jest to jednak dzień wolny, mimo to zaradność narodu pozwala im cieszyć się długim weekendem, który niekiedy trwa tydzień.

Majówka w Villa Elise

Co robić w majowe święta? Najlepiej aktywnie wypoczywać. Villa Elise w Stroniu Śląskim daje świetne możliwości by Majówkę spędzić udanie. Wyprawy w góry, w tym na najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej – Śnieżnik (1424 m n.p.m.), z pewnością wpłyną korzystnie na nasze zdrowie. Wizyta w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie lub w Jaskini Radochowskiej w Radochowie, pozwolą zbadać nam tajemnicze podziemia. Zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku będzie niezapomnianą przygodą nie tylko dla najmłodszych turystów. Jeśli dodamy do tego wycieczki rowerowe, zwłaszcza trasami Singletrack, których sporo znajduje się w okolicy Stronia Śląskiego, to mamy gwarancję udanego weekendu majowego. Nie zapominajmy o kuchni, wszak weekend majowy to idealna pora na grilla. A dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie aktywne nicnierobienie, duży ogród przy Villi Elise otwiera się szeroko z leżakami, hamakami i tysiącami kwiatów.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij