Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Homepage
  2. Jak spędzić czas z dzieckiem w górach

Jak spędzić czas z dzieckiem w górach

Check-in
date
Check-out
date

Jak spędzić czas z dzieckiem w górach

12 April 2021

Dzieci i góry – czy to dobre połączenie? Oczywiście! Pod warunkiem, że zamiast nużących maluchy wędrówek, zaproponujesz im ciekawe atrakcje.

„Daleko jeszcze?”, „Chce mi się jeść!”, „Bolą mnie nogi, dalej nie pójdę!” - znacie te hasła? Koniec z nudnymi pieszymi wędrówkami dla naszych milusińskich. Kotlina Kłodzka oferuje wiele atrakcji dla najmłodszych turystów, po których usłyszysz „Chcę jeszcze raz!”.

Dzieci i kilometrowe wędrówki szlakami to nie najlepsze połączenie. Nie dość, że dzieci dość szybko poczują się zmęczone, to zwyczajnie mogą się znudzić kilkugodzinnym, jednostajnym chodzeniem. Kotlina Kłodzka na szczęście obfituje w wiele atrakcji, które urozmaicą czas naszym pociechom.

Międzygórze z dzieckiem

Urokliwe Międzygórze (ok. 30 km od Villi Elise) z alpejską zabudową i wodospadem Wilczki (22 m wysokości) proponuje wizytę w Ogrodzie Bajek. Powstał on w latach 20. ubiegłego wieku z inicjatywy Izydora Kristiena. W ogrodzie oprócz wielu okazów ozdobnych i górskich gatunków roślin, znajdują się baśniowe figurki, domki, altanki. Wszystko wykonane jest przede wszystkim z korzeni i konarów drzew a także kamieni. Ogród Bajek znajduje się zaledwie 30 minut od centrum Międzygórza.

Czarna Żmija - zjeżdzalnia grawitacyjna dla dzieci i dorosłych

Czarna Żmija – choć jej nazwa brzmi dość przerażająco, to jest ona źródłem świetnej zabawy zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mowa o zjeżdżalni grawitacyjnej, czyli alpine coasterze, który znajduje się w stacji narciarskiej Czarna Góra w Siennej (ok. 5 km od Villi Elise). To niemal kilometr jazdy w dół z prędkością do 40 km/h po licznych zakrętach, 3 pętlach i wiadukcie nad potokiem. Jadąc wolno można będzie podziwiać piękne widoki, ale kto by używał hamulca... Będąc w Siennej można również wjechać kolejką krzesełkową na szczyt Czarnej Góry (1205 m n.p.m.)

Cała Europa w jednym miejscu - Minieuroland

Spacer po Europie? Czemu nie. Minieuroland w Kłodzku (ok. 41 km od Villi Elise) to świetny pomysł by pokazać dzieciom najciekawsze zabytki świata a także regionu w jednym miejscu. Na terenie 2 ha znajduje się ponad 40 ręcznie wykonanych makiet wielu słynnych budowli. Wizyta w Minieurolandzie będzie na pewno okazją do zdjęć z Nowego Jorku, Paryża, Londynu czy innych pięknych miejsc.

Wycieczka rowerowa z dzieckiem

A może rowery? Wędrówkę szlakami z naszymi pociechami warto zamienić na wycieczkę rowerową po niewymagającej trasie. Kotlina Kłodzka to setki kilometrów tras dla miłośników dwóch kółek. Warto jednak dowiedzieć się, która z nich będzie najlepsza na wypad z dziećmi. Wycieczka rowerowa połączona z piknikiem to będzie coś.

Poszukiwanie złota - niezapomniana przygoda dla dzieci i dorosłych

Dzieci uwielbiają przygody. Jedną z nich może być poszukiwanie złota. W oddalonym od Villi Elise o ok. 25 km Złotym Stoku znajduje się Kopalnia Złota, w której zwiedzimy podziemne szyby, przepłyniemy się podziemną rzeką, przejdziemy prawdziwą kopalnianą kolejką. Na najmłodszych czeka jeszcze jedna atrakcja – płukanie złota za pomocą specjalnych mis.

Park linowy

A może zabawa w Tarzana? Park linowy w Kletnie będzie do tego idealnym miejscem. W Kotlinie Kłodzkiej tego typu atrakcje znajdziemy w Kletnie (ok. 5 km od Villi Elise), Kłodzku (ok. 35 km od Villi Elsie), Złotym Stoku (ok. 25 km od Villi Elsie) czy Kudowie-Zdroju (ok. 65 km od Villi Elise). To świetna zabawa nie tylko dla dzieci ale również ich rodziców.

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close