Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Homepage
  2. Current
  3. Trasa turystyczna w Jaskini Niedźwiedziej

Trasa turystyczna w Jaskini Niedźwiedziej

Check-in
date
Check-out
date

Trasa turystyczna w Jaskini Niedźwiedziej

30 April 2021

Wygodna trasa turystyczna obejmuje tzw. Partie Środkowe Jaskini. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 800 m n.p.m. w północnej części Masywu Śnieżnika na prawym zboczu Góry Stroma w dolinie Kleśnicy. W pawilonie wejściowym mieszczą się kasy biletowe, ekspozycja Centrum Edukacji Przyrodniczej – Jaskinia Niedźwiedzia, kawiarnia jak i również sala projekcyjna w której możemy oglądnąć film o jaskini.

 

Następnie z pawilonu przechodzimy do śluzy wejściowej która chroni unikalny mikroklimat jaskini przed wpływami z zewnątrz. Trasa turystyczna jest idealnie przygotowana do zwiedzania, jest bardzo ciekawie oświetlona w taki sposób aby światło dodatkowo eksponowało piękno szaty naciekowej, ścian i korytarzy które będziemy podziwiać przemierzając tą trasę. Trasa turystyczna na całej długości prowadzi wygodnym chodnikiem oraz jest zabezpieczona, nie wymaga od nas przeciskania się przez szczeliny itp. Daje nam swobodę w podziwianiu pięknego Środkowego piętra jaskini. Ponad to Jaskinia Niedźwiedzia jest pierwszą dostępną jaskinią w Polsce przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o tych osobach istnieje wariant trasy turystycznej bez konieczności pokonywania schodów. Ze względu na ochronę mikroklimatu jaskini wejścia na trasę turystyczną odbywają się w 15 osobowych grupach z przewodnikiem w 20 minutowych odstępach.

Grupa wraz z przewodnikiem po minięciu śluzy wejściowej zmierza nad Wielką Szczelinę, znajduje się ona nad głowami turystów i została niegdyś wyżłobiona przez wodę która przepływała tutaj pod ogromnym ciśnieniem. Miejsce to jest rozwidleniem różnych partii jaskini. W dole (ok. 12 m. w dół) można zobaczyć wejście do Starych Dolnych Partii zwanych „Wrocławskimi”, partie te biegną pod pawilonem wejściowym. W tych częściach jaskini, została wytyczona turystyczna Trasa Ekstremalna. Widoczne jest również ciasne wejście tzw. „szuflada” do Nowych Dolnych Partii odkrytych w styczniu 1972 roku.

Trasa turystyczna to około 360 m. i 45 minut niezapomnianych wrażeń

See on the map
Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close