Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Hauptseite
  2. Villa Elise - jak do nas dojechać

Villa Elise - jak do nas dojechać

Ankunftsdatum
Abreisedatum

Villa Elise - jak do nas dojechać

06 April 2021

Pandemia koronawirusa mocno ogranicza ruch turystyczny, zwłaszcza zagraniczne wyjazdy. Testy, zaświadczenia odnośnie szczepień, kwarantanna czy planowany paszport sanitarny z pewnością przez jeszcze jakiś czas utrudniać będę turystom podróże za granicę. Dlatego warto skierować swoje plany na pobyty krajowe. Świetnym wyborem będzie Kotlina Kłodzka, która jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą kraju.

Jak najlepiej dojechać do Villi Elise?

Samochód:

Podróż samochodem to z pewnością wygoda i możliwość zwiedzenia po drodze ciekawych miejsc. Stronie Śląskie znajduje się nieco na uboczu od głównych dróg, ale dojazd do niego nie jest kłopotem. Jadąc od Wrocławia drogą krajową DK 8 dojedziemy do Ząbkowic Śląskich, gdzie należy odbić na drogę nr 382. Dojedziemy nią do Kamieńca Ząbkowickiego, z którego drogą nr 390 należy kierować się do Złotego Stoku i dalej do Lądka-Zdroju. W Lądku skręcamy na drogę nr 392 i jedziemy nią prosto do Stronia Śląskiego. Kto woli jednak jazdę główną drogą, ten z pewnością wybierze przejazd przez Kłodzko. Tam należy skręcić na drogę krajową nr 33 a w miejscowości Żelazno odbić na drogę 392. Krajową 33 można także dojechać do Bystrzycy Kłodzkiej, w której odbijamy na drogę 392. To opcja dla tych, którzy lubią górskie widoki bowiem przejechać trzeba przez Czarną Górę. Jadąc od Opola drogą krajową DK 46 w Złotym Stoku możemy odbić na drogę nr 390, która prowadzi do Lądka-Zdroju. Stamtąd do Stronia droga już prosta. Z kolei jadąc z kierunku Wałbrzycha najlepiej trzymać się drogi wojewódzkiej 381. W Kłodzku wjeżdżamy na obwodnicę i drogą krajową DK 33 dojeżdżamy do Żelazna, gdzie skręcamy w wojewódzką 392.

Autobus:

Autobusem do Stronia Śląskiego dojedziemy bezpośrednio z Wrocławia. Codziennie na linii Wrocław-Stornie Śląskie kursują autobusy firmy Beskid. W sezonie wakacyjnym nie brakuje połączeń obsługiwanych przez PKS Kłodzko oraz Polbus. Jadąc z innych kierunków należy przesiąść się w Kłodzku skąd dojeżdżają lokalne autobusy do Stronia Śląskiego. Także w Złotym Stoku złapiemy autobus do Stronia.

Pociąg:

Niestety do Stronia Śląskiego nie dojedziemy bezpośrednio pociągiem. Najlepiej koleją dojechać do Kłodzka, gdzie trzeba będzie przesiąść się na autobus.

 

Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen