Villa Elise, Stronie Śląskie
  1. Hauptseite
  2. Trasa turystyczna w Jaskini Niedźwiedziej

Trasa turystyczna w Jaskini Niedźwiedziej

Ankunftsdatum
Abreisedatum

Trasa turystyczna w Jaskini Niedźwiedziej

30 April 2021

Wygodna trasa turystyczna obejmuje tzw. Partie Środkowe Jaskini. Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 800 m n.p.m. w północnej części Masywu Śnieżnika na prawym zboczu Góry Stroma w dolinie Kleśnicy. W pawilonie wejściowym mieszczą się kasy biletowe, ekspozycja Centrum Edukacji Przyrodniczej – Jaskinia Niedźwiedzia, kawiarnia jak i również sala projekcyjna w której możemy oglądnąć film o jaskini.

 

Następnie z pawilonu przechodzimy do śluzy wejściowej która chroni unikalny mikroklimat jaskini przed wpływami z zewnątrz. Trasa turystyczna jest idealnie przygotowana do zwiedzania, jest bardzo ciekawie oświetlona w taki sposób aby światło dodatkowo eksponowało piękno szaty naciekowej, ścian i korytarzy które będziemy podziwiać przemierzając tą trasę. Trasa turystyczna na całej długości prowadzi wygodnym chodnikiem oraz jest zabezpieczona, nie wymaga od nas przeciskania się przez szczeliny itp. Daje nam swobodę w podziwianiu pięknego Środkowego piętra jaskini. Ponad to Jaskinia Niedźwiedzia jest pierwszą dostępną jaskinią w Polsce przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Z myślą o tych osobach istnieje wariant trasy turystycznej bez konieczności pokonywania schodów. Ze względu na ochronę mikroklimatu jaskini wejścia na trasę turystyczną odbywają się w 15 osobowych grupach z przewodnikiem w 20 minutowych odstępach.

Grupa wraz z przewodnikiem po minięciu śluzy wejściowej zmierza nad Wielką Szczelinę, znajduje się ona nad głowami turystów i została niegdyś wyżłobiona przez wodę która przepływała tutaj pod ogromnym ciśnieniem. Miejsce to jest rozwidleniem różnych partii jaskini. W dole (ok. 12 m. w dół) można zobaczyć wejście do Starych Dolnych Partii zwanych „Wrocławskimi”, partie te biegną pod pawilonem wejściowym. W tych częściach jaskini, została wytyczona turystyczna Trasa Ekstremalna. Widoczne jest również ciasne wejście tzw. „szuflada” do Nowych Dolnych Partii odkrytych w styczniu 1972 roku.

Trasa turystyczna to około 360 m. i 45 minut niezapomnianych wrażeń

Newsletter
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen