Villa Elise, Stronie Śląskie
Historia

Historia Villa Elise

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Sentymentalna podróż

Villa Elise Park Pension zbudowana została na przełomie XIX i XX wieku przez założycieli pobliskiej huty szkła kryształowego - rodzinę Loskych.

Nazwa rezydencji, nie zmieniana od ponad stu lat, pochodzi od imienia synowej Franza Losky - Elisy. Pomimo zniszczeń spowodowanych upływem czasu, w willi zachowało się wiele oryginalnych elementów tworzących niepowtarzalny nastrój.

Elementy wystroju

W apartamentach oraz hallu znajdują się funkcjonujące do dziś, stare piece kaflowe. Główny hall zdobią zabytkowe drewniane schody, wzdłuż których podziwiać można oryginalnie zachowany witraż okienny. Stylową restaurację od drink baru oddzielają doskonale zachowane zabytkowe drzwi przesuwne ze szkła kryształowego.

Wszystkich zainteresowanych naszą historią zapraszamy w podróż sentymentalną korytarzami naszego domu, gdzie na ścianach można zobaczyć oryginalne zdjęcia obrazujące życie Villi Elise w minionych epokach. 

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij