Villa Elise, Stronie Śląskie
Winnica HOPLE w Paczkowie

Winnica HOPLE w Paczkowie

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Winnica HOPLE w Paczkowie

Wspaniała winnica, z którą współpracujemy od lat...

Hople - Winnica Poraj Paczków
Paczków to jedno z najstarszych miast polskich, prawa miejskie przyznano mu na początku XIII wieku. Zwany polskim Carcassonne Paczków oferuje sporo atrakcji.
To jedyne polskie miasteczko otoczone murem obronnym z XIV wieku, z zachowanymi w doskonałym stanie 19 basztami i trzema wieżami bramnymi.
W miejscu, do którego można dojść od rynku w zaledwie 3 min, w 2005 roku powstała 5-hektarowa winnica. Optymalne nachylenie zbocza, dobra gleba, lekka piaszczysta ziemia z grubszym rumoszem kwarcowym, łagodne zimy i ciepłe lata - wszystko to daje idealne warunki do uprawy winorośli.
Hoduje się tu odmiany białe: Kerner, Kernling, Pinot Blanc, Pinot Gris, Siegerrebe, Chardonnay, Traminer, Riesling, Johaniter, Seyval Blanc oraz czerwone: Pinot Noir (cztery klony), Acolon, Cabernet Cortis, Regent i Rondo. Pierwsze roczniki win z Paczkowa degustowane w gronie znawców uzyskały wysokie noty.
U podnóża winnicy, tuż obok zabytkowej stodoły z XVIII wieku, stoi jeszcze bardziej zaawansowana w latach zabytkowa obora. W tym odrestaurowanym budynku znajduje się winiarnia oraz pomieszczenia gdzie produkowane są wina oraz metamuzeum motoryzacji ze wspaniałą kolekcją samochodów.

Kontakt: 693 552 443

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij