Villa Elise, Stronie Śląskie
Jaskinia Radochowska

Jaskinia Radochowska

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Jaskinia Radochowska

Jaskinia Radochowska to jedna z największych i najciekawszych jaskiń w polskich Sudetach...

Jaskinia Radochowska to jedna z największych i najciekawszych jaskiń w polskich Sudetach. Powstała wewnątrz góry Bzowiec (697 m. n.p.m.) w Górach Złotych, w soczewce wapienia krystalicznego (marmur), na jej styku z łupkami łyszczykowymi. Znana była już od połowy XVIII wieku, ale wciąż kryje wiele tajemnic. Można ją zwiedzić z przewodnikiem i poczuć smak prawdziwej przygody, na trasie nie ma oświetlenia elektrycznego więc turystów do jaskini przewodnik wprowadza  w kasku z przypiętą do niego lampą czołową (czołówka).
Trasa do zwiedzania ma ok. 300 metrów, a łączna długość korytarzy to ponad 500 metrów, czas zwiedzania to ok. 40 minut. Część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny, co jest dodatkową atrakcją. Zwiedzanie jaskini jest w pełni bezpieczne, także dla małych dzieci ( minimalny wiek dziecka 3,5 roku).

 Jaskinię można zwiedzać w terminie od 01 maja do 30 września. We wrześniu, z uwagi na mniejszy ruch turystyczny, prosi się o telefoniczną zapowiedź wizyty,

Kontakt telefoniczny: 604 337 846
Zwiedzanie jaskini poza sezonem turystycznym jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

 

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij