Villa Elise, Stronie Śląskie
Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest największą jaskinią w polskich Sudetach i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce...

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie 

jest największą jaskinią w polskich Sudetach i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce, odkryta w 1966 roku w trakcie prac eksploatacyjnych w kamieniołomie Kletno III. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 5 km, głębokość to ponad 100 m. Poziom górny zachowany jest szczątkowo, poziomem środkowym biegnie udostępniona dla turystów trasa turystyczna z niepowtarzalną i dobrze zachowaną szatą naciekową.Trasa turystyczna liczy 350 m, ze względu na ochronę unikalnego mikroklimatu jaskini ilość wejść jest ograniczona, a każda wchodząca grupa nie może liczyć więcej niż 15 osób.

W Jaskini znaleziono liczne szczątki zwierząt epoki lodowcowej, głównie należące do niedźwiedzia jaskiniowego (Ursus Spelaelus), stąd też jaskinia wzięła swoją nazwę. Znaleziono w niej również kości lwa jaskiniowego, hieny jaskiniowej, wilka, żubra, kuny, nietoperzy,sarny, dzika, lisa. Partie dolne są obecnie niedostępne dla turystów.
Jaskinia została udostępniona dla ruchu turystycznego w roku 1983.
Bilety do Jaskini należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, najlepiej na stronie www.jaskinianiedzwiedzia.pl.
Jaskinia w sezonie zimowym będzie czynna w następujących terminach: 26-31.12.2018r., 12.01-24.02.2019r., od 12.03.2019r. w trybie ciągłym.

Bilet normalny    27,00 zł,
Bilet ulgowy    22,00 zł

Godziny otwarcia: 9:00 - 16:40

Adres: Kletno 18, 57-550 Stronie Śląskie

Lokalizacja atrakcji

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij